DACIA ar rūpnīcā uzstādītu sašķidrinātas naftas gāzes (LPG) iekārtu

/ / Uncategorized

Tagad Dacia automobiļos rūpnīcā uzstādīta LPG iekārta dāvanā!

Dacia tehnoloģiskie risinājumi nodrošina vēl lielākus ietaupījumus Dacia modeļu klāsta automobiļiem.

Dacia piedāvā dzinējus ar rūpnīcā uzstādītu LPG iekārtu šādiem modeļiem — Sandero un Duster.

Izvēloties automobili ar rūpnīcā uzstādītu LPG iekārtu, tu izvēlies drošu un pārbaudītu tehnoloģiju, kas ir ekonomiskāka nekā dīzeļdzinēji . Šo degvielu iegūst no naftas un dabasgāzes.

Sašķidrināta gāze šķidrā veidā glabājas transportlīdzekļa tvertnē un pēc tam atkal izplešas pirms sadegšanas dzinēja nodalījumā.

Transportlīdzekļi, kuru dzinēji ir aprīkoti ar LPG iekārtu, ir izdevīgāki ekspluatācijas izmaksu ziņā, un tie ir alternatīva ar benzīnu darbināmiem transportlīdzekļiem. LPG arī mazāk kaitē apkārtējai videi, jo tās CO 2 emisijas ir par 10 % mazākas nekā automobiļiem ar benzīna dzinēju. LPG degviela ir videi nekaitīga izvēle ekspluatācijai pilsētās.

Vairāk informācijas pie mums Liepājā, Satiksmes ielā 8, vai pa tālr. 26349555 un 29998737.

Kas ir LPG?

LPG (liquified petroleum gas — sašķidrināta naftas gāze) ir zem spiediena izveidots propāna un butāna maisījums. Ražošanas procesā klasteris izmainās un notiek pāreja no gāzveida stāvokļa uz šķidru stāvokli — tādējādi samazinās tilpums, un tas atvieglo turpmāko transportēšanu un izplatīšanu.

30 % LPG iegūst naftas pārstrādes procesā, un 70 % — dabasgāzes atradnēs un naftas urbumos.

Ekonomiskā un ekoloģiskā aspektā LPG ir pārāka par benzīnu un dīzeļdegvielu, tādēļ to plaši izmanto rūpniecībā un autobūvē.

Kā tas darbojas?

Automobiļi ar LPG iekārtām nav hibrīdautomobiļi. Tie ir transportlīdzekļi ar divām degvielas padeves sistēmām, kas aprīkoti ar divām atsevišķām degvielas tvertnēm (viena LPG, otra — benzīnam), un tās abas var izmantot dzinēja piedziņai.

LPG sašķidrinātās gāzes tvertne parasti atrodas rezerves ritenim paredzētajā vietā un tādēļ nesamazina bagāžas nodalījuma ietilpību.

Automobilis automātiski ieslēdzas benzīna padeves režīmā, bet jebkurā brīdī, kad dzinējs ir sasniedzis noteiktu temperatūru, vadītājs var pārslēgt benzīna padevi uz gāzes piedziņu.